Farby metaliczne

Twój niezawodny partner

Polyflextrade

Przegląd farb metalicznych marki RADIOR

Do druku offsetowego można wybierać z szerokiej gamy różnorodnych farb offsetowych. To, co zostanie wybrane zależy przede wszystkim o podłoża, które będzie wykorzystane przy drukowaniu oraz celu wydruku. Jednym z rodzajów farb, z którymi można się spotkać to farby metaliczne. Jedną z firm, które produkują świetne tego typu produkty to firmy RADIOR.

Farby metaliczne – co możemy znaleźć w ofercie?

Podobnie jak w większości przypadku farb mamy do czynienia z ich dwoma rodzajami: farby metaliczne konwencjonalne oraz UV/LED. W każdej z tych kategorii firma RADIOR stworzyła kilka różnych serii farb, które przeznaczone są do różnych wydruków. Najpopularniejszymi są farby metaliczne konwencjonalne RADIORPLUS® High Transfer oraz UV/LED RADIORPLUS® UV High Gloss. Każda z nich oferuje odcienie złota, srebro, czyli tradycyjne odcienie oraz kolory z systemu Pantone.

Farby metaliczne konwencjonalne

Tutaj firma oferuje zdecydowanie szerszy wybór serii do wyboru dla firm. Oprócz najpopularniejszych, już wcześniej przedstawionych, znajdziemy chociażby RADIORPLUS® HIGH DENSITY, czy też RADIORPLUS® low VOC. Farba metaliczna High Transfer została stworzona do offsetu arkuszowego. Jej zakres zastosowania jest bardzo szeroki. Bardzo dobrze sprawdzi się do wydruku materiałów handlowych, etykiet, czy opakowań wysokiej jakości. W przypadku farby High Gloss jej główną różnicą od High Transfer jest zdecydowanie wyższy poziom połysk i efektu metalicznego.

Farby UV/LED

Mimo mniejszego wyboru serii firma RADIOR nadal oferuje dużą gamę farb, które skierowane są do wydruku metodą UV/LED. Oprócz oczywiście High Gloss oraz High Transfer możemy znaleźć: UV SERIE 53000, UV LO/LM oraz SUPRAMETAL® UV 500 -Argent VMP. Te farby metaliczne przeznaczone są do druku offsetowego arkuszowego UV i typografii UV. Nadają się one do drukowania etykiet, bądź też opakowań o bardzo wysokiej jakości. Zdecydowanie najlepiej się sprawdzają na takie podłoża jak papier, powlekane kartony i metal.

Farby metaliczne – przed użyciem pamiętaj!

Jest kilka ważnych punktów, o których należy pamiętać i przestrzegać podczas używania farb metalicznych. Te, które są utwardzane dzięki promieniowaniu UV/LED mają tendencję do polimeryzacji, dlatego też wszystkie składniki należy wymieszać tuż przed drukiem. Warto również wykonać kilka testów, zanim farby metaliczne zostaną lakierowane. W przypadku farb metalicznych konwencjonalnych, po dokonaniu na nich lakierowania, może utracić się częściowo efekt metaliczny. W farbie znajduje się również duża ilość wosku, przez co może odrywać się lakier od farby.