Obciągi specjalne

PrintCare Cup Star
Obciąg odpowiedni do farb UV i konwencjonalnych farb w suchym offsecie
– Temperatura przetwarzania od -20 do 150 ° C
– Dla Polytype, Van Dam, Omso, Kase i Desco

Grubość: 1,95 mm, 2,5 mm, 3,2 mm, 3,90 mm (bez kleju)
Kolor: Biały
Druk: Plastik – bardzo dobry

farby low migration

Obciąg do druku hybrydowego, składający się z 4 warstw. Cechuje się bardzo dobrą wytrzymałością.
Grubość: 1,95 mm,
Kolor: Niebieski
Druk: Karton – dobry
Metal – dobry
UV – odpowiedni
Hybryda – dobry

Obiąg do druku hybrydowego i bezwodnego, charakteryzujący się doskonałymi właściwościami drukującymi, składający się z 3 warstw materiału.
Grubość: 1,70 mm,
Kolor: Niebieski
Druk UV – dobry
Druk Hybrydowy – dobry

Nadaje się do drukowania bez użycia wody, składa się z 3 warstw, charakteryzuje się małymi zmianami wymiarowymi oraz doskonałą ostrością punktu.
Grubość: 1,96 mm,
Kolor: Niebieski
Druk: Dwustronny – dobry
Druk Hybrydowy – dobry

Jeżeli szukasz innego produktu, napisz do nas.

W swojej ofercie posiadamy wiele produktów, niektóre z nich mogą nie być umieszczone na naszej stronie. Jeżeli nie znalazłeś odpowiedniego produktu do swoich potrzeb, skontaktuj się z nami. Na pewno Ci pomożemy.

Obciągi specjalne

Obciąg to bardzo istotny element każdej maszyny pracującej w metodzie druku offsetowego. Jest on swego rodzaju pośrednikiem, który przenosi farbę z formy drukarskiej na ostateczną powierzchnię. Bez niego cała operacja nie byłaby możliwa. Jednak w niektórych sytuacjach klasyczne obciągi offsetowe nie wykonają dobrze swojego zadania. W takich przypadkach konieczne może być zastosowanie obciągów specjalnych.

Krótko o samym obciągu

Obciąg w maszynie offsetowej to element, którego gumowa powierzchnia ma za zadanie przenieść farbę z formy drukarskiej na zadrukowywaną powierzchnie. Dobry obciąg powinien zachowywać wszystkie szczegóły i precyzyjnie oddawać wzór na podłożu. Wyróżnia się obciągi konwencjonalne oraz gumy kompresyjne. Obciągi różnią się zależności od materiału, który ma zostać zadrukowany oraz zastosowanej techniki. W niektórych ekstremalnych przypadkach konieczne staje się użycie nietypowych obciągów specjalnych, które pozwalają na drukowanie w wyjątkowych warunkach.

Obciągi specjalne PrintCare

Marka PrintCare stara się wychodzić naprzeciw współczesnym wyzwaniom pojawiającym się na rynku poligraficznym. W ofercie PrintCare można znaleźć obciągi specjalne – PrintCare Cup Star odpowiednie do drukowania z użyciem zarówno farb UV i konwencjonalnym o nietypowych grubościach – 2,5 mm, 3,2 mm, 3,9 mm, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrej jakości druku na plastikowym podłożu. Dostępne są również szczególnie wytrzymałe obciągi PrintCare SMT, które składają się z trzech warstw i pozwalają na najwyższej jakości druk hybrydowy.
Obciągi specjalne marki PrintCare pozwalają zachować wszystkie zalety druku offsetowego i uzyskać korzystny efekt końcowy nawet w najtrudniejszych i niesprzyjających warunkach.