Hot-melt

TB-50

Topliwy dla powłok zgrzewanych do produkcji giętkich opakowań np. produkcja opakowania mydeł w płynie.

TA-800

Klej topliwy na gorąco o niskiej lepkości. Nadaje się do etykietowania opakowań PET i metalowych w automatach o wysokiej prędkości i automatach. Nadaje się również do produkcji spienionych tworzyw sztucznych związanych między nimi, takich jak materace, tapicerka itp.

kleje hot melt

TB-3/F

Klej termo topliwy do zamykania i składania pudeł z dużą prędkością. Ma zastosowanie w wielu rodzajach maszyn, ponieważ jest nakładany przez wałek i wtryskiwacze. Nadaje się do pakowania potraw mrożonych o dużej odporności w bardzo niskich temperaturach.

S-581

Klej na gorąco do wytwarzania papierowych toreb

TM-461

Klej termo topliwy do zamykania i składania pudeł z dużą prędkością. Ma zastosowanie w wielu rodzajach maszyn, ponieważ jest nakładany przez wałek lub z wtryskiwacze. Idealny do produkcji papierowych kubków dwu warstwowych.

TM-450

Klej typu Hot-melt na bazie żywic termpolastycznych z lepiszczami. Klej hot-melt do opakowań, zamykania i składania pudeł przy dużej prędkości pracy. Sprawdza się w wielu rodzajach maszyn, ponieważ można go nakładać poprzez wałek i wtryskiwacze.

TB-414

Klej typu Hot-melt na bazie żywic termpolastycznych z lepiszczami. Klej hot-melt do opakowań, zamykania i składania pudeł przy dużej prędkości pracy. Sprawdza się w wielu rodzajach maszyn, ponieważ można go nakładać poprzez wałek i wtryskiwacze.

TC-380/R

Klej typu Hot-melt na bazie żywic termpolastycznych z lepiszczami. Klej introligatorski do perfekcyjnego wiązania (frezowania) lub szycia, katalogów, magazynów itp. Sprawdza się w wielu rodzajach maszyn, takich jak Sulby, Müller-Martini (Rotobinder, Norbinder, Trendbinder, Corona), Kolbus itp. Klej ma bardzo wysoka elastyczność i jest bardzo odpowiedni do ciągłego zaokrąglania i tworzenia kopii.

TA-505/B

Klej do opraw introligatorskich do bocznego wiązania okładek. Ma zastosowanie w wielu rodzajach maszyn z dużą prędkością, ponieważ jest nakładany przez wałek lub wtryskiwacze

Jeżeli szukasz innego produktu, napisz do nas.

W swojej ofercie posiadamy wiele produktów, niektóre z nich mogą nie być umieszczone na naszej stronie. Jeżeli nie znalazłeś odpowiedniego produktu do swoich potrzeb, skontaktuj się z nami. Na pewno Ci pomożemy.

Kleje hot-melt

Kleje hot-melt inaczej kleje termotopliwe – nazwy mają co najmniej egzotyczne, ale zastosowanie znajdują w prawie każdej dziedzinie życia. Klej na gorąco wykorzystuje się przy małych codziennych czynnościach ale też w wielu dziedzinach przemysłu. Uniwersalność i zalety klejów hot-melt sprawiają, że ten typ wiązania staje się coraz bardziej powszechny i ceniony.

Krótka charakterystyka

Zgodnie z nazwą kleje typu hot-melt zyskują swoje właściwości pod wpływem wysokiej temperatury. Kleje termotopliwe przechowywane są w formie stałej:

  • lasek, wykorzystywanych jako wkłady do specjalnych pistoletów, stosowanych w warunkach domowych
  • granulek i poduszek, które wykorzystywane są do celów przemysłowych.

Po podgrzani kleju do odpowiedniej temperatury ulega aktywacji i staje się płynny co umożliwia nakładanie go na różne powierzchnie. Z klejem hot-melt można pracować do czasu jego schłodzenia, kiedy z powrotem przyjmuje on formę stałą. Właściwości klejów hot-melt sprawiają, że można stosować je na wielu różnych powierzchniach. Zastygając klej hot-melt tworzy trwałe i solidne połączenie między wybranymi powierzchniami. Powstające w ten sposób spojenie jest elastyczne.
Zalety klejów termotopliwych, które sprawiają, że stają się najczęściej używanym spoiwem w wielu dziedzinach produkcji.

Przykładowe zastosowanie klejów hot melt

Kleje hot melt ze względu na swoje właściwości są wykorzystywane w zupełnie różnych gałęziach przemysłu. Przykładowo klej hot-melt może być użyty do klejenia:

  • tworzyw sztucznych np. materacy czy tapicerek,
  • papierowych i kartonowych opakowań
  • książek, gazet i magazynów.

W zastosowaniu przemysłowym kleje na gorąco nakładane są maszynowo za pomocą wałków, wtryskarek czy wtłaczania.
Warto pamiętać, że klej na gorąco nie będzie dobrym wyborem w przypadku powierzchni narażonych na działanie wody lub dużą wilgotność.

Powszechność klejów hot-melt

Mając w rękach książkę, kartonowe opakowanie czy nawet pieluszkę dla dzieci jest duże prawdopodobieństwo, że zostało one sklejone klejem na gorąco. Ogromny wybór oferowanych rodzajów klejów hot-melt sprawia, że znajdą one zastosowanie w przypadku większości materiałów i tworzyw. Kleje na gorące występują w dziesiątkach rodzajów, które odpowiednio dobrane do klejonej powierzchni i sposobu aplikacji z pewnością usprawnią proces produkcji.