Obciągi offsetowe

PrintCare Azure
Obciąg do druku offsetowego o wyjątkowej stabilności w maszynie oraz doskonałym przekazaniem punktu. Cechuje się również niskim wskaźnikiem utraty ostrości punktu.
Grubość: 1,95 mm
Kolor: niebieski
Jakość drukowa: bardzo dobra
Druk: karton – dobry
Hybryda – dobry

obciągi offsetowe

Obciąg do druku offsetowego powstały na bazie nowoczesnej tkaniny o niskiej rozciągliwości. Składa się z 3 warstw o dużej trwałośći i żywotności.
Grubość: 1,95 mm
Kolor: zielony
Jakość drukowa: bardzo dobra
Druk: karton – dobry
Metal – dobry

Obciąg do druku offsetowego o wyjątkowym stosunku ceny do jakości produktu, z zachowaniem doskonałej jakości drukowania.
grubość: 1,70 mm i 1,95 mm
Kolor: Niebieski
Jakość drukowa: bardzo dobra
Druk: Karton – dobry
Metal – dobry
Plastik – odpowiedni
Coldset – odpowiedni

Obciąg do druku offsetowego UV składający się z powierzchni gumowej EPDM o wyjątkowej odporności na działanie farb UV i zmywaczy UV. Cechuje się również bardzo dobrą jakością druku i doskonałym poziomem ostrości punktu.
Grubość: 1,95 mm
Kolor: czerwony
Jakość drukowa: bardzo dobra
Druk: karton – dobry
Metal – dobry
Plastik – dobry
UV – bardzo dobry

Obciągi dostępne są również z listwami.

Jeżeli szukasz innego produktu, napisz do nas.

W swojej ofercie posiadamy wiele produktów, niektóre z nich mogą nie być umieszczone na naszej stronie. Jeżeli nie znalazłeś odpowiedniego produktu do swoich potrzeb, skontaktuj się z nami. Na pewno Ci pomożemy.

Obciągi offsetowe

By osiągnąć maksymalną wydajność i najwyższą jakość druku elementy maszyny offsetowej muszą dobrze ze sobą współpracować. Obciąg offsetowy to serce wszystkich maszyn drukarskich pracujących w metodzie offsetowej – to dzięki niemu wzór jest przenoszony na docelowe podłoże. Dobry obciąg offsetowy gwarantuje jak najwierniejsze przeniesienie wzoru i wysoką jakość druku.

Obciąg offsetowy – co to i czemu jest konieczny?

Maszyna do druku offsetowego nie może pracować bez obciągu offsetowego. Jest to element pośredni, który sprawia, że drukowanie tą metodą jest w ogóle możliwe. Farba z formy drukowej nie jest przenoszona bezpośrednio na docelowe podłoże, lecz właśnie na obciąg, a dopiero potem na ostateczną powierzchnię. Najważniejszym elementem obciągu offsetowego jest warstwa gumy, na którą bezpośrednio nanoszona jest farba drukarska. Wyróżnia się obciągi offsetowe konwencjonalne oraz zyskujące na popularności gumy kompresyjne.

Jak wybrać idealny obciąg offsetowy?

Szukając najlepszego obciągu offsetowego trzeba pamiętać o wielu czynnikach, które mają znaczenie podczas druku. Wybierając obciąg należy brać pod uwagę jak często będzie on używany i jakie obciążenia będzie musiał wytrzymywać – od tego zależy grubość gumy użytej podczas produkcji obciągu offsetowego. Równie istotne są właściwości określające sprawność przenoszenia farby na zadrukowywane podłoże oraz rodzaj materiału na którym chcemy drukować.
Należy również pamiętać, że inaczej skonstruowane są obciągi przeznaczone do pracy w maszynach arkuszowych i maszynach zwojowych.

Obciągi offsetowe marki PrintCare

W ofercie marki PrintCare dostępne są różne rodzaje obciągów offsetowych, przeznaczone do pracy z odmiennymi podłożami i farbami. Obciągi PrintCare umożliwiają druk na takich powierzchniach jak karton, metal czy plastik. Zróżnicowane parametry grubości obciągów – 1,70 mm i 1,95 mm pozwalają na wybranie najbardziej odpowiedniego do konkretnych potrzeb produktu. Wszystkie oferowane modele obciągów offsetowych to gwarancja wysokiej jakości druku.