UV Paper Plus
Farba offsetowa UV przeznaczona dla podłoży chłonnych. Charakteryzuje się krótkim czasem utrwalania, zachowując przy tym doskonały bilans farby z roztworem nawilżającym. Nie zawiera Benzofenonu oraz ITX. Posiada dobry połysk. W swoich zaletach posiada mały przyrost punkty rastrowego.
Opakowanie: 2 kg cartridge, 2,5 kg puszka, 200kg beczka
UV All Premium Plus
Farba offsetowa UV dla podłoży absorbujących jak i nie absorbujących. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do szerokiej gamy podłoży nie absorbujących. Posiada znakomitą drukowność oraz wysoką intensywność koloru. Szybko się utrwala. Nie zawiera Benzofenonu oraz ITX. Powłoka zadrukowana jest elastyczna.
Opakowanie: 2 kg cartridge, 2,5 kg puszka, 200kg beczka
H-UV
Farba UV offsetowa specjalnie zaprojektowana dla maszyn Komori H-UV. Charakteryzuje się niskim wydatkiem energetycznym, szybkim utrwalaniem, oraz szybkim czyszczeniem.
Opakowanie: 2 kg cartridge, 2,5 kg puszka, 200kg beczka
Wydruki spożywcze, czyli wszystko o farbach low migration
Najważniejszym elementem w każdej drukarni są farby. To właśnie dzięki nim uzyskujemy piękne i efektowne kolory np. na kartkach papierów. W zależności od tego, gdzie zostaną wykorzystane, można wybrać z różnorodnej gamy farb, które znajdują się na rynku. Te, które używa się do druków, głównie przeznaczonych do celów spożywczych to farby low migration.
Farby low migration – z czym to się je?
Aby mówić o farbach low migration, należy również wspomnieć o terminie farby offsetowe. Bowiem low migration to jeden z ich rodzajów, które przeznaczone są do druków offsetowych. Stanowią one oczywistą podstawę druku, ale należy również pamiętać o ich odpowiednim dobraniu. Ich główne przeznaczenie to wydruki na powierzchniach zewnętrznych, głównie kartonowych oraz opakowaniach żywności, które nie mają bezpośredniego kontaktu z produktem.
Farby low migration – jaką farbę wybrać?
Możemy spotkać się z dwoma różnymi typami tego rodzaju farb. Są to farby low migration UV oraz konwencjonalne. Pierwsze z nich charakteryzują się krótkim czasem utrwalania, co jest ich ważną zaletą. Utrwala się je za pomocą promieniowania UV. W przypadku farb konwencjonalnych o takich, które nie posiadają w swoim składzie olejów oraz są oparte głównie na naturalnych składnikach. Oba rodzaje współgrają z wieloma maszynami drukarskim.
Zapamiętaj!
Oczywiście przy wyborze odpowiednich farb low migration należy sugerować się tym, do czego zostaną one wykorzystane i czego klient oczekuje od drukarni. Należy pamiętać, że każda z nich może całkowicie różnić się od siebie nie tylko właściwościami chemicznymi, ale i również efektem końcowym, który będzie widoczny na opakowaniu.